روزنامه دانشجویی کیان

این وبلاگ مطالب روزنامه کیان را در اختیار شما قرار می دهد

 

فردا سه شنبه ۲ خرداد شب شعری به همت جهاد دانشگاهی برگزار می شود . این مراسم در سالن همایش دانشکده حقوق از ساعت ۵ تا ۷ با موضوع آزاد برگزار می شود .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم خرداد ۱۳۸۵ساعت 11:39  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

عاشق می شوم یک خط در میان

با پلک زدن چشمانت

بگذار این پنجره تا ابد باز بماند

این افق

این دریچه ی وسوسه انگیز

بگذار تمام دفتر شعرم را خط خط خطی کنم

وقتی که بامنی

دیگر چرا واژه ها را تلف کنم

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۵ساعت 10:17  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

یک روز خسته کننده داشتی واقعا گرسنه و تشنه ای می ری سلف می پرسی آقا ساندویچ داری ؟ جواب می شنوی نه ، تمام شده . یه نگاه می اندازی ببینی چی دارن که بخوری و از گرسنگی  نمیری چشمت می افته به پفک و چیبس زیر لب می گی ای بابا اسم این رو گذاشتن بوفه ...

این یکی از مشکلاتی هست که در دانشگاه  به واسطه نداشتن یک بوفه درست وحسابی و یا یک تریا با آن مواجه هستیم اما مثل این که آنرا یک امر عادی تلقی کردیم و فکر می کنیم اصولا دانشگاه در همین حد می تواند امکانات داشته باشد .

اگر سری به دانشگاههای دیگر بزنید خواهید دید که هر دانشکده ای به صورت مجزا یک سلف سرویس و یک بوفه دارد که در این بوفه ها انواع کبابها و  ساندویچ های گرم سرو می شود اما پردیس ما فقط تبدیل به چند دانشکده شد بدون آنکه تغییری در بعضی از امکانات خود بدهد .

خانم فروغی دانشجوی مدیریت 84 می گویند : " ما یه ترم غذای دانشگاه را خوردیم اما دچار معده درد و سوء هاضمه شدیم و به ناچار مدت 4 ماه است که ساندویچ می خوریم آن هم یک نوع ساندویچ تکراری  که اینجا می فروشند با کیفیت بسیار پایین و دیگر حالم دارد از این ساندویچ به هم می خورد ...

یکی دیگر از دانشجویان مدیریت به نام ه - م می گویند : معده ام نمی تواند غذای سلف را تحمل کند ، ساندویچ هم که از کیفیت نامطلوبی برخوردار است من به ناچار بیشتر روزها را گرسنه می مانم .

 

و باز خانم و-م یکی دیگر از دانشجویان پردیس می گویند : چرا اینجا نباید مثل خیلی از دانشگاههای دیگر آلاچیق داشته باشد و یک بوفه در محوطه دانشگاه که ما مجبور نباشیم برای نوشیدن یک لیوان چای فاصله ی بین کلاسها تا سلف را نرویم .

و اینجا پردیس دانشگاه تهران است ...

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۵ساعت 10:7  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

محمد سعيد شاد

 

دل به آرامش ديوار خودم می بندم

تا به دلواپسی پنجره می پيوندم

از تو ای غم همه ی عمر گريزان  بودم

و به اجبار به ديدار تو آوردندم

وقت آن است که برخيزم و کاری بکنم

حيف من نيست که با اين همه غم خرسندم ؟

فرض کن قامت مردانه ی ما نا ساز است

من که اين جامه ی کوتاه شما را کندم

مرده ای نيست در اين قبر ، چه می پنداريم  ؟!

من به يک عمر عزاداريمان می خندم !

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 11:22  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

سقف بناي ساساني «شيرين و فرهاد» به دليل بي توجهي مسئولان ميراث فرهنگي درسال هاي گذشته تخريب شد.
به گزارش ايسنا طاق «شيرين وفرهاد» كه متعلق به دوره ساساني است درمنطقه «ايوان» قرار دارد و قدمت آن، احتمالاً از تمام آثار ديگر موجود در منطقه بيشتر است. اين بنا، دو طاق با يك در ورودي كه تمام بدنه اين دو طاق از سنگ هاي بسيار بزرگي تشكيل شده است كه با معماري خاص و بي نظير و بدون استفاده از ملات، روي هم چيده شده اند.
اين سنگ ها درسيلاب هايي كه از پشت كوههاي اطراف كه مشرف بر طاق است، سرازير شده و هم اكنون در زيرخاك قرار گرفته است به همين دليل نيز در قرن هاي متوالي سالم مانده است.
دقت و ظرافت درساختن اين اثر بر جذبه آن افزوده است. اين اثر تاريخي كه درقرن هاي متمادي سالم مانده بود، درسال هاي گذشته، براثر بي توجهي مسئولان ميراث فرهنگي، سقف يكي از طاق هاي آن خراب و نيمي از طاق ديگري هم با گل ولاي ناشي از باران هاي شديد پر شد.
در ورودي بنا بر اثر رسوبات پرشده است و اكنون بايد درحالت نشسته به آن وارد شد؛ ارتفاع در ورودي كنوني، حدود 70سانتي متر است، طول آن حدود سه متر و عرض آن نيز به حدود 5/2متر مي رسد و ارتفاع سقف طاق نيز 180 سانتي متر است.
كارشناسان ميراث فرهنگي معتقدند كه اين اثر، معبدي مربوط به دوره اشكانيان است. بناي بسيار مهم و تاريخي طاق شيرين و فرهاد در «تنگ كوشك» درچهاركيلومتري روستاي «چهل زرعي» و درمسير جاده ايوان به سومار قرارگرفته است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۵ساعت 10:40  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

جام جم آنلاين: محققان دانشگاه كان كين تايلند گفتند 18 جلسه تمرين يوگا باعث مي شود تنفس انسان نسبت به گذشته بسيار بهبود پيدا كند.
به نوشته عرب آنلاين، رايرين چانفروت، محقق و ناظر بر اين تحقيق گفت: تمرينات يوگا در كوتاه مدت باعث بهبود توانايي دستگاه هاي تنفسي مي شود.
محققان طي شش هفته با بررسي 58 داوطلب بيست ساله دريافتند تمرينات يوگا باعث مي شود اكسيژن مورد نياز بدن تامين شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۵ساعت 10:34  توسط زینب وریج کاظمی  | 


معاون هنري و سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران گفت: براي 700 ويدئو كلوپ سطح شهر تهران تنها يك بازرس وجود دارد.
«سيدعباس عظيمي» در گفت وگو با ايرنا مركز استان تهران، افزود: نياز به نيروي انساني متخصص، اعتبارات، امكانات و تجهيزات در راستاي نظارت بر موسساتي كه مجوز فعاليت فرهنگي دريافت مي كنند بسيار حائز اهميت است.
وي اضافه كرد: در ازاي صدور مجوزهايي كه براي تاسيس ويدئو كلوپ ها داده مي شود، افرادي هم بايد براي نظارت بر عملكرد آنان به كار گرفته شوند تا موسسه اي كه قرار است خدمات فرهنگي ارائه كند به پايگاه توزيع مسائل حاشيه اي تبديل نشود.
عظيمي با اشاره به ممنوع بودن بكارگيري و استخدام نيروي انساني، گفت: درصدديم نظارت را با كمك گرفتن از نيروي كانون فرهنگي- هنري مساجد تهران نظارت را ساماندهي كنيم.
وي با اشاره به وجود برخي مقررات دست وپاگير در اين زمينه، افزود: با تعديل و آسان كردن قوانين و مقررات براي صدور مجوز براي موسسات عرضه كننده محصولات فرهنگي، از اين طريق به فروشگاه هاي غيرمجاز سر و سامان خواهيم داد.
عظيمي با اشاره به ضرورت تشكيل اتحاديه صنفي ويدئو كلوپ در سطح شهر تهران اظهار داشت: براي ساماندهي هرچه بهتر ويدئو كلوپ ها بايد اتحاديه صنفي آنان تشكيل شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۵ساعت 10:32  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

آفتاب : چهار نفر از عوامل بیگانه که در طرح ریزی و ساخت پیام های کوتاه \" SMS \" شرکت داشتند ، دستگیر شدند . سایت \" مبارزین \" به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که \" این چهار تن که همگی ایرانی هستند در واپسین روزهای سال گذشته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شده اند .

 

 

 

 

شواهد و قرائن موجود حاکی است که این افراد متصل به شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی " موساد " بوده و در چند ماه اخیر ، طنزهایی با مضمون به استهزاء گرفتن " انرژی هسته ای حق مسلم ما است " ساخته وسپس آنرا وارد شبکه SMS کشور می کردند ".هنوز این خبر از سوی مقامات امنیتی کشور رد یا تایید نشده است .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۵ساعت 10:6  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

آفتاب: یک عضو برجسته جبهه مشارکت ایران اسلامی گفت: بازگشت خاتمی به قدرت بعید است.

یک روزنامه بحرینی به نقل از سید محمد خاتمی گفته بود: چنانچه مطمئن شوم که جامعه به من در هر پستی نیاز داشته باشد، از قبول آن پست با در نظر گرفتن پایبندیم به اصولی که آن اعتقاد دارم، تردید نخواهم. 

این فعال سیاسی نزدیک به خاتمی در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ضمن بعید دانستن حضور مجدد سید محمد خاتمی به عنوان رئیس جمهوری تصریح کرد: به نظر من بیشتر منظور خاتمی فعال بودن در سیاست است نه بازگشت به قدرت.
وی اظهار داشت: به اعتقاد من ایشان با فعال کردن تشکل هایشان گروه های اصلاح طلب را دور هم جمع کند و در این زمینه فعالیت های کوچکی خواهد داشت.
این فعال سیاسی تاکید کرد: حضور مجدد خاتمی به عنوان رئیس جمهوری یا تصدی پستی بعید به نظر می رسد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۵ساعت 9:55  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

وقتی پلو پول و پارتی یک جا جمع شدند آدم را دیوانه می کند

حجت الاسلام غلامرضا حسنی امام جمعه ی ارومیه بعد از پنج هفته در مصلای امام خمینی ارومیه حاضر شده و اقامه ی نماز کرد: امام جمعه ی ارومیه برای نخستین بار بعد از عمل جراحی کیسه صفرا هر دو خطبه ی نماز جمعه را به زبان فارسی ادا نمود .

وی در خطبه ی اول با اشاره به تعبیر افلاطون از فلسفه ی حیات و آنگاه در قیاس با تعبیر علی (ع) از فلسفه ی هستی به حوادث گوناگون مسیر هستی اشاره نمود .

امام جمعه ی ارومیه گفت : انسان در این دنیا هدف قرار گرفته است . حوادث هم تیرها هستند . حوادث جوانی است شهوات است . ثروت است انسان را تکان می دهد ! انسان را دیوانه می کند ! و طغیان می کند و مقام : برخی ها را دیوانه تر می کند .

وی سپس با ذکر این که نامی از آنها نمی برم و شما یعنی نماز گزاران ! می دانند چه کسی را می گوید  و اظهار داشت : علم خودش تیر است . شهاب است . علم در مغز و قلب است و به مغز و قلب صاحبش است در آنجا تبدیل به اژدها شده . عقرب شده بدبختی دنیا و آخرت برای این بابا !

ایجاد کرده است . آقای حسنی اضافه کرده : اما فلسفه ی هستی از تعبیر مولی الموحدین متفاوت است و افزود : الله اکبر ! دنیا گرد است ! بلاها در آن طرف موج می زنند اما غداری در دنیا هست به تمام انسانها ‌کو سلیمان ؟ کو افلاطون ؟ کو ارسطالیس ؟ کو سقراط ؟کو ابو علی سینا ؟ کو داریوش ؟ کو هارون ؟ کو موسی ؟ " لا تقومو ا احوالها " روزی کودکی است . روزی جوانی . روزی میانسالی . کهنسالی پیری و در آخر هم می میرد . قبلا گفته ام شاه معدوم می گفت : از اسبم افتادم که ابو الفضل العباس مرا گرفت ... اما اینها نوشتند در روزنامه هایشان حضرت ابوالفضل العباس خشونت طلب بود . آیا این ها از این دنیا سالم می روند ؟ یا فکشان مثل فک آن بابا خواهد شد ؟

حسنی سپس با اشاره به جنایت جنایتکار عنکبوتی مشهد اظهار داشت : آن آقای حنایی ۱۶ زن را خفه می کند . به هیچ کدام آنها تجاوز نمی کند . آزادی  آزادی  آزادی  یعنی این ؟ اسلام باید منزوی بشود ؟ چی به جایش دارید بیاورید ؟ وی گفت : وقتی حالات : پلو  پول  پارتی منتسب از سه (پ) یکجا جمع شدند آدم را دیوانه می کند دیگر !   

آفتاب یزد ۲۰/۵/۱۳۸۰

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۸۵ساعت 14:20  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

نوروز یعنی چه  مردک ؟

 

حجت الاسلام حسنی د رخطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه گفت : حجاریان 10 الی 15 روز است که ترور شده ، با گلوله کمی از صورتش رفته آن طرف تر ، از اروپا دکتر آوردند . همه منتظرند گوش می دهند که قضیه حجاریان به کجا می انجامد . آقای پروفسور آقای دکتر ، زده بود که بمیرد .

وی سپس با اشاره به عید غدیر خم و عید نوروز گفت : فراموش نکنیم که روز عید ، روز عید قرآن است ، روز عید آورنده ی قرآن ، جبرائیل است . عید الله هم می تواند باشد . پیامبر عظیم الشان اسلام از هر چیزی عاشق تر و علاقه مندتر به نوشتن قرآن بودند ، قران را چه کسی نگه داشت ؟ علی امیرالمومنین (ع) پس این عید عید اوست .

وی افزود : چه اشکالی داست جمهوری اسلامی 10 روز عید غدیر خم را تعطیل می کرد ، چرا نوروز ؟ نوروز کدام است ؟

می آیند و می گویند عیدت مبارک باشد ، صد سال به این سالها ، که من صد سال این نوروز را ببینم  که چه بشود ؟ مرگ من این طور نیست ؟

حسنی ادامه داد : ترقه می اندازند زیر پای همدیگر ، خانم ها سقط جنین می کنند ، آخر من کجای این را عید بدانم 300 میلیون تومان خرج ترقه کردیم . اما 3 میلیون تومان فطریه ندادیم . این یعنی چه ؟

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث ولایت حضرت علی در غدیر خم گفت : رسول خدا (ص) فرمود : خدایا کسانی را که به علی کمک می کنند یاری بفرما و کسانی که به علی توهین می کنند ....

هنوز چند ماه نگذشته که به امام زمان (عج) توهین شد . هرکس ، امام زمان را توهین کرد او را ریشه کن کن .

حسنی تصریح کرد : اگر علی نبود در کره زمین الاه قران داشتیم ؟

بخدا قسم نداشتیم . به فهد قسم نداشتیم .

 

نشریه ی صبح امروز – 1/ 7/ 79  

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 21:53  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

زمستان روزهاي واپسين حيات خود را مي‌گذراند و زمين براي رستاخيز بهار و نوروز آماده مي‌شود، اگر اندكي گوش‌ها را تيز كنيم، شايد در لابه‌لاي صداي انفجار ترقه‌ها، بتوانيم آواز حاجي فيروز را كه نويد رسيدن بهار را مي‌دهد، بشنويم.

سالهاست كه آيين‌هاي سنتي ايراني با موج مدرنيته مواجه و عناصر مدرن خود را با سنت تركيب كرده‌اند، استفاده از ابزارهايي مانند فشفشه‌هاي رنگارنگ و ترقه جورواجوراز نمودهاي اين تقابل فرهنگي‌است كه باآيين‌هاي نوروز تركيب شده كه گاهي در اين تقابل، اصل سنتها فراموش مي‌شود.

سالهاست كه استفاده از مواد محترقه و منفجره جايگزين مراسم آرامش بخش و روح نواز نوروز شده و قشر جوان با كمترين اطلاع از پيشينه فرهنگي و اهداف اخلاقي اين آيين‌ها از اوايل اسفندماه با زدن ترقه واستفاده از مواد منفجره در معابر عمومي به استقبال نوروز مي‌روند.

امسال نيز مانند سالهاي قبل آيين‌هاي كهن ايراني در آستانه نوروز برگزار مي شود، اما تجربه اندك جوانان جامعه در برگزاري مراسم شاد، با مشكلات و حوادثي نيز همراه مي‌شود.

مراسم ويژه آخرين چهارشنبه سال يا "چهارشنبه سوري" از سنت‌هاي ديرينه‌اي است كه سابقه طولاني در فرهنگ اقوام ايراني دارد.

ايرانيان باستان معتقد بودند: روحي خبيث در زمستان برزمين حاكم مي‌شود و باروشن كردن آتش مي‌توان اين روح را ازجان زمين به‌در كرد وزنگار تاريكي را از وجود زمين زدود، اما اكنون مراسم چهارشنبه‌سوري در تقابل با مدرنيته به يك معضل اجتماعي تبديل شده‌است.

يك كارشناس ارشد مردم‌شناسي معتقداست: عناصر فرهنگي ريشه در تاريخ ملتها دارند و تغيير آن با روش‌هاي فرهنگي صورت مي‌گيرد.

"كاظم شاملو" افزود: سنتها وفرهنگ‌ها در گذر زمان دستخوش تحول و دگرگوني مي‌شوند كه رسم چهارشنبه‌سوري نيز از اين قاعده مستثني نبوده و در گذر زمان در تركيب با عناصر فرهنگي مدرن، دچار تغييراتي شده‌است.

وي ادامه داد: در تمامي فرهنگها جشن‌ها و آيين‌هاي شادي بخش ازعواملي است كه باعث طراوت و نشاط جامعه مي‌شود اما درجامعه ما ازمناسبت‌ها مختلف براي نشاط جمعي به خوبي استفاده نشده و همين مسئله بامشكلاتي نيز همراه مي‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:57  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

يك دانشجوي زن استراليايي عصر دوشنبه در حرم مطهر حضرت رضا(ع) به دين مبين اسلام مشرف شد.

رييس اداره امور زائران غيرايراني آستانقدس رضوي به خبرنگار ايرنا گفت:
خانم "آنجلا حاولكا" دانشجوي رشته ترافيك شهري كشور استراليا با مراجعه به حرم مطهر رضوي درخواست تشرف به دين اسلام را داشت .

علي‌اكبر عليپور افزود: براي مسلمان شده اين بانوي استراليايي جلسه‌اي با حضور روحانيان و كارشناسان آستانقدس رضوي در يكي از رواق‌هاي حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد و اصول عقايد و احكام دين مبين اسلام براي وي تشريح شد .

وي ادامه داد : اين بانو در كمال آزادي اسلام را اختيار و شهادتين را بر زبان جاري كرد.

عليپور افزود: آنجلا پس از مسلمان شدن مذهب شيعه دوازده امامي را برگزيد و نام مبارك زهرا و نام خانوادگي رضايي را براي خود انتخاب كرد.

در پايان اين مراسم يك جلد كلام الله مجيد و تعدادي كتاب اصول عقايد و فقهي جهت مطالعه بيشتر به اين تازه مسلمان اهدا شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:52  توسط زینب وریج کاظمی  | 


نظرات یک بانوی مجتهد درباره ی بلوغ دختران و پسران


خبرگزاري انتخاب :
مدرس خارج حوزه علميه بانوان در همايش ديدگاه‌هاي اسلام در پزشكي گفت: بايد پاسخ‏هاي مناسب جهاني براي اذهان جهانيان در مورد قوانين كشور و مسائل فقهي داشته باشيم.
 
به گزارش خبرگزاري انتخاب به نقل از رسا، «زهره صفاتي» در آخرين روز از همايش ديدگاه‌هاي اسلام در پزشكي گفت: در زمانه سختي زندگي مي‏كنيم، زيرا بايد هم پاسخگوي فقه سنتي بر اساس كتاب، سنت و شريعت باشيم و هم مسائل را به گونه‏اي تبيين كنيم كه موجب وهن دين نشود.

وي تغيير قانون را آسان ندانست و گفت: آيا اگر يك نظر فقهي مطرح شود، براي همه مردم مفيد است و جامع افراد و مانع اغيار است؟

بانوي مجتهد صفاتي با اشاره به اين كه طرح بعضي سوالات باعث تشكيك بيشتر مي‏شود اظهار داشت: بحث بلوغ فيزيكي از جمله اين مباحث است و اگر پاسخ كافي نباشد، ايجاد شك مي‏كند.

وي در بيان نظر خود در مورد سن رشد اظهار داشت: فرد بالغ بايد قانون را بشناسد، نوعي رشد داشته باشد و قاضي بايد اين امر را بر اساس شواهد احراز كند.

وي با بيان اينكه تعيين سن براي احراز بلوغ كار مشكلي است گفت: اين كه سن 9، 13، 15 يا 18 سال در نظر گرفته شود نياز به كار كارشناسي دارد و اكنون براي راه حل مشكل سن بلوغ نكاتي را در نظر گرفته‏اند كه براي تمام امور جواب نمي‏دهد.

صفاتي با اشاره به اين كه در بحث تغيير سن در قانون مدني از من، نظر خواهي شد و من بسياري را رد كردم افزود: بايد نظري بدهيم كه هم پايه شرعي داشته باشد و هم عرف بپذيرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين كه سن 9 سال براي دختران به قدر متيقن مسائل عبادي را شامل مي‏‌شود گفت: بگذاريم مسائل عبادي مردم سر جايش محفوظ باشد و اين مسائل را به هم نريزيم و امور عبادي را تكان ندهيم.

وي با بيان اينكه عقد يك دختر 9 ساله از نظر هيچ فقيهي باطل نيست، اظهار داشت: سن نكاح يك امر قراردادي است البته بايد با شرع هم منطبق باشد زيرا لوازم شرعي بر آن مترتب است .

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:42  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

رئيس گروه موسيقى دانشگاه تهران خبر داد

مدرنيزه كردن آموزش موسيقى

خبرگزاري انتخاب : شاهين فرهت رئيس گروه موسيقى دانشگاه تهران از مدرنيزه كردن روشهاى آموزش موسيقى در دانشگاه تهران خبر داد.
او به مهر گفت: دانشكده موسيقى دانشگاه تهران با توجه به تغييرات محسوس عصر كنونى سعى در مدرنيزه كردن روشهاى آموزشى اين بخش دارد. اين آهنگساز با عنوان اينكه بسيارى ازمطالب درسى تكرارى شده و نسل فعلى را نمى تواند ارضا كند ادامه داد: در جريان اين مدرنيزم، تفسير و تحليلهاى تازه اى از آثار آهنگسازان ايرانى و خارجى، تشكيل اركسترهاى مجلسى براى تمرين، تدريس هارمونى به صورت عملى، گسترش آرشيو آثار موسيقايى و... انجام مى شود.
خالق سمفونى «دماوند» و «خليج فارس» از تأسيس مقطع كارشناسى ارشد در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: با وجود مشكلاتى كه در عرصه هاى اجرايى، آموزشى هنر موسيقى وجود دارد اما اين روند روزهاى روشنى را نويد مى دهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:37  توسط زینب وریج کاظمی  | 

ب . الف ـ فقه و حقوق ۸۳

آمد

در آینه شعر خواند

آینه ترک برداشت

به شمعدانی دست کشید

شمعدانی دیوانه وار گل داد

به من چشم دوخت ....

تو بگو

اگر عاشق نمی شدم چه می کردم ؟

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 10:7  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

آنان كه دير از خواب بيدار مي‌شوند

محمد محمدرضايي

دو سال به غروب مجلس ششم باقي بود كه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران آفتابي شد. آن دسته از نمايندگان محترمي كه خود را پيشرو مي‌شمرند، بي‌توجه به اهميت موضوع، به سادگي از كنار آن گذشتند.

اين غلفت ملي در شرايطي از سوي اكثريت غالب مجلس ما رخ مي‌داد كه پرونده هسته‌اي ايران، بارها در دستور كار نمايندگان كنگره آمريكا قرار گرفت و آنان پيرامون اين مسئله داخلي كشور ما، تصميماتي اتخاذ و ابلاغ كرده بودند. با مرور مشروح مذاكرات آن دوره، جز چند تذكر شفاهي بعضي از نمايندگان محترم، حركتي مفيد و منسجم در مجلس آن دوره براي تبيين فعاليت‌هاي هسته‌اي صورت گرفته و تأثيرات مثبت و منفي آن بر آينده كشور، مشاهده نمي‌شود.

اين البته غير از سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي آتشين برخي نمايندگان اين مجلس است كه قصد داشتند، يك‌باره به تصويب پروتكل الحاقي در مجلس بپردازند و از اين بابت اطمينان و قدرت قابل توجهي به طرف اروپايي ايران، براي نقض حقوق هسته‌اي كشور دادند.

در نشست اخير مجمع نمايندگان ادوار، يكي از دستورات مهم جلسه، بررسي پرونده هسته‌اي ايران بود.
يكي از نمايندگان محترم عضو فراكسيون مشاركت مجلس ششم با ارائه آمار و ارقامي، مدعي شده‌اند كه از جهات فني، اقتصادي و سياسي، اقدامات هسته‌اي انجام شده و ادامه آن، به صرفه و صلاح كشور نبوده و نيست، در حالي كه اين همكار گرامي به عنوان صاحب‌نظر و مطلع، با آب و تاب فراوان در رابطه با پرونده‌هاي هسته‌اي داد سخن مي‌داد، به ياد اخطارهاي داده شده در جلسات 337ـ 383 و 430 مجلس ششم براي عطف توجه نمايندگان و هيأت رئيسه محترم به اين امر مهم افتادم كه چه سان در آتش بي‌تفاوتي آنان سوخت! و امروز دم از آفت‌هاي انرژي هسته‌اي مي‌زنند. اگر ادعاي ايشان، صحيح و منطبق بر داده‌هاي علمي، اقتصادي و سياسي باشد، جاي اين سؤال از حزب مشاركت باقي است كه چرا در دوران حاكميت بر مجلس و دولت پيشين، خاموش بودند؟

ممكن است پاسخ دهند، در حواشي مكاتبات با مقامات به آن پرداخته‌ايم، اما آيا اهميت انرژي هسته‌اي و آينده كشور به اندازه طرح استعفاي آنان براي استمرار استيلا بر قدرت نبود؟!

با توجه به مسئوليت‌هاي حزب مشاركت در مقابل رخدادهاي چند سال اخير، به آنان توصيه مي‌كنم به جاي فرافكني و شبهه‌آفريني، كه به تضعيف اقتدار و انسجام ملي در رويارويي با اين پديده خواهد انجاميد، براي جبران مافات هم كه شده، به ياري دلسوزانه دولتمردان فعلي براي گذر از اين بحران تاريخي و سرنوشت‌ساز بشتابند.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 17:30  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

كشف نقشه بمب ناكازاكي در كامپيوتر مهندس ايراني!

در ادامه شانتاژ خبري و جنجال‌سازي رسانه‌هاي آمريکايي درباره برنامه هسته‌اي صلح‌آميز ايران و با هدف بدبين کردن افکار عمومي به آن، مجله «تايم» مدعي شد که نمودارهايي از يک کامپيوتر ايران که به نظر مي‌رسد نقشه يک بمب هسته‌اي است، کليد استدلال آمريکا در ارجاع پرونده ايران به شوراي امنيت است.

به گزارش خبرگزاري مهر، اين مجله آمريکايي مدعي شد: اين کامپيوتر که از يک مهندس ايراني دزديده شده و در سال 2004 به ماموران سيا رسيده است، حاوي اسناد و نمودارهايي شامل توضيح فارسي و گرافيک‌هاي جذاب است که آمريکا اعتقاد دارد اين اسناد نشان دهنده قصد تهران براي ساخت بمب هسته‌اي است.

اين ادعاي بي پايه و اساس در حالي است که جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرده است که اگر قصد توليد بمب هسته‌اي را مي‌داشت، هرگز عضو معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي نمي‌شد و تاسيسات هسته‌اي خود را به طور مستمر تحت نظارت بين‌المللي قرار نمي‌داد.

مجله «تايم» در ادامه جنجال‌سازي خود درباره برنامه صلح‌آميز ايران نوشت: منابع رسمي آمريکا اين اسناد و نمودارها را به شوراي امنيت نشان خواهند داد تا خواسته خود مبني بر لزوم واکنش شوراي امنيت به برنامه هسته اي ايران را اثبات کنند.

يکي از ديپلمات‌هاي غربي اعلام کرد: نمودارهاي مذکور يک فضاي توخالي فلزي با قطر 60 سانتي متر و وزن 200 کيلوگرم را نشان مي‌دهند.
اين مجله به نقل از ديپلمات‌ها نوشت: به دليل وزن و اندازه و منبع قدرتي که به آن داخل مي شود، به نظر مي رسد اين قطعه فقط براي تسليحات هسته اي کاربرد دارد. به گفته کارشناس ها، اين قطعه نمي تواند در هيچ جنگ افزار ديگري به کار گرفته شود.

تايم در ادامه ادعاهاي غير مستند خود آورده است: يک نمودار لايه بيروني نشان مي‌دهد که داراي مواد منفجره است و به سوي هسته منفجر مي شود. طرح مذکور شبيه طرح «فت من» است.
«فت من» بمب هسته اي آمريکا است که در سال 1945 به ناکازاکي ژاپن انداخته شد.

در آستانه نشست شوراي حکام در آذر ماه، روزنامه آمريکايي «نيويورک تايمز» مدعي شده بود که منابع رسمي اطلاعاتي آمريکا لپ تاپ دزديده شده‌اي از ايران به مديران آژانس بين‌المللي انرژي اتمي تحويل دادند که حاوي طرح هاي هسته‌اي است و آن را نشانه‌اي مي‌دانند که ثابت مي‌کند ايران به طور مخفيانه در پي تسليحات هسته‌اي است.

روزنامه «نيويورک تايمز» ادعا کرد: تحويل اين کامپيوتر که در نيمه ماه جولاي (اواخر تير) و در وين صورت گرفت، با ارائه هزاران صفحه اسنادي بود که آمريکايي ها از آن استخراج کرده بودند و آن را دليلي مي‌دانستند که ثابت مي کرد ايران سالهاست در پي تسليحات اتمي و کلاهک‌هاي هسته‌اي است.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 17:29  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

پورسانت دويست ميليون دلاري براي خيانت بيست ميليارد دلاري

در قرارداد يادشده پيش از اين، يكي از آقازاده‌ها، نقش واسطه آن را ايفا مي‌كرد، اما با ورود باند ديگري از مسئولان سابق، اين آقازاده حذف و با توافق صورت‌گرفته، قرار شد كه طرف اماراتي، حدود دويست ميليون دلار به عنوان پورسانت اين قرارداد پرداخت كند.

خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: بر اساس اخبار غيررسمي، در قرارداد صادرات گاز به بهاي تقريبا رايگان به امارات، بر سر پورسانتي حدود دويست ميليارد دلار، بين برخي از مسئولان سابق ايراني و طرف اماراتي توافق شده است.

بنا بر اين گزارش، در قرارداد يادشده پيش از اين، يكي از آقازاده‌ها، نقش واسطه آن را ايفا مي‌كرد، اما با ورود باند ديگري از مسئولان سابق، اين آقازاده حذف و با توافق صورت‌گرفته، قرار شد كه طرف اماراتي، حدود دويست ميليون دلار به عنوان پورسانت اين قرارداد پرداخت كند.

در قرارداد مذكور كه براي صادرات گاز ايران در تأمين حجمي از برق امارات توسط شركت «كرسنت» بسته شده، گاز ايران به بهايي تقريبا رايگان براي هفت سال به امارات فروخته مي‌شود.

اين در حالي است كه ديوان محاسبات، زيان ناشي از اين قرارداد را براي ايران، حدود 23 ميليارد دلار برآورده كرده است.

بنا بر شنيده‌ها، به رغم تأكيد دولت مبني بر برخورد با مافياي نفتي، در وزارت نفت، تاكنون فراتر از اعلام مواضع، اقدام مؤثري عليه اين قرارداد صورت نگرفته است

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 17:26  توسط زینب وریج کاظمی  | 

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه تهران گفت: چاپ كاريكاتورهاي اهانت آميز در روزنامه‌هاي دانماركي و اروپايي يك جرم بين‌المللي بود. زيرا در ذهن بيش از يك ميليارد مسلمان اغتشاش و آشوب پديد آورد و عكس‌العمل‌هايي سبب شد كه مي‌توان آن را زائيده وقوع جرمي دانست.

به گزارش خبرنگار فارس، ‌عباسعلي عميد زنجاني رئيس دانشگاه تهران در دومين نشست رهبران و انديشمندان اديان كه با عنوان احترام به مقدسات اديان و انبياء الهي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد با بيان اينكه اهانت به مقام مقدس نبي اسلام اهانت به همه انبياء است، اهانت به پيامبر اسلام را از ديد حقوق بين‌المللي مورد بررسي قرار داد و گفت:‌ كليه دولت‌هايي كه در قلمرو منشور ملل متحد و ميثاق‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و همچنين ميثاق مدني و سياسي و همچنين اعلاميه حقوق بشر عضو هستند، ملزمند در صورت بروز مواردي خارج از تعهدات اين منشورها كه جرم محسوب مي‌شود، مسئوليت آن را بپذيرند. از اين رو دولتي كه مرتكب جرم شده است بايد تمام خسارات ناشي از وقوع جرم را برعهده گيرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 17:23  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

مديركل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني و آرايشي وزارت بهداشت اعلام كرد: كليه فرآورده‌هاي سوسيس و ژامبون مرغ در كشور سالم و عاري از ويروس آنفلوآنزاي پرندگان هستند.
دكتر محمدرضا فاضلي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، با بيان اين مطلب اظهار كرد: با توجه به اين كه در پروسه توليد فرآورده‌هاي گوشتي مانند سوسيس و كالباس حرارت لازم به آنها داده مي‌شود مردم نبايد نگران سلامتي اينگونه فرآورده‌ها باشند.
وي ادامه داد: همچنين به كليه كارخانجات توليد كننده سس مايونز نيز توصيه كرده‌ايم كه تخم‌مرغ‌هاي مورد نياز خود را از مراكز معتبر و مطمئن و داراي مجوز از سازمان دامپزشكي خريداري كنند.
وي با بيان اين كه تا كنون ويروس آنفلوآنزاي پرندگان در طيور اهلي كشور مشاهده نشده است، افزود: با تمهيدات كميته كشوري مبارزه با آنفلوآنزا، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشكي كشور موارد گزارش شده اين بيماري فقط مربوط به پرندگان مهاجر وحشي بوده و در طيور داخلي و انسان مشاهده نشده است.
وي با تاكيد بر اين كه شهروندان از خريد تخم‌مرغ شكسته قويا خودداري كنند، به ايسنا گفت: با توجه به اين كه يكي از راههاي انتقال ويروس از طريق مدفوع مرغ است، تخم‌مرغ‌هاي آلوده به مدفوع مرغ را بعد از ضدعفوني كردن مصرف كنند.
دكتر فاضلي با بيان اين كه ويروس آنفلوآنزاي پرندگان به دماي بالا حساس است، تصريح كرد: پخت مرغ در دماي 70 درجه سانتيگراد به مدت 30 دقيقه در صورت وجود ويروس آن را از بين مي‌برد بنابراين مردم نبايد از مصرف فرآورده‌هاي پخته احساس نگراني داشته باشند.
مدير كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني و آرايشي وزارت بهداشت به كليه هموطنان توصيه كرد: در هنگام خريد هر نوع فرآورده‌اي به برچسب قانوني و پروانه ساخت وزارت بهداشت و به كد دامپزشكي در خصوص فرآورده‌هاي خام گوشتي و مرغي توجه داشته باشد.
فاضلي در پايان خاطرنشان كرد: هموطنان در صورت مصرف مرغ برگر چه در منزل و چه در رستوران حتما توجه داشته باشند كه لايه مياني مرغ برگر نيز به خوبي پخته شود و رنگ آن از حالت صورتي خارج شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۴ساعت 16:54  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

از باغ می برند چراغانی ات کنند
 تا کاج جشن های زمستانی ات کنند

پر کرده اند صبح تو را ابرهای تار
تنها به این بهانه که بارانی ات کنند

یوسف به این رها شدن از چاه دلنبند
 این بار می برند که زندانی ات کنند

بین رحیم و رجیم یک نقطه بیش نیست
 از نقطه ای بترس که شیطانی ات کنند

ای گل گمان نکن که به جشن می روی
 شاید به خاک مرده ای ارزانی ات کنند

آب طلب نکرده همیشه مراد نیست
 شاید بهانه ای است که قربانی ات کنند

شاعر؟

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۸۴ساعت 13:21  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

     فاطمه زارعی – حقوق 83

 

قدمت سه هزار ساله صهیونیست

اگر بخواهیم به درستی در مورد مسئله کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم قضاوت کنیم باید نخست به ریشه یابی و چگونگی به وجود آمدن صهیونیسم در سطح دنیا توجه شود از این منظر ریشه های شکل گیری صهیونیسم نه در قرن بیستم بلکه به زمان ظهر حضرت موسی برمی گردد . در واقع پس از ظهور حضرت موسی و هجرت از مصر پس از آنکه خداوند متعال قوم فرعون را غرق نمود جمعی از قوم شروع به بهانه گیری و اذیت و آزار پیامبر خدا نمودند که نمونه های بسیاری از آن در تاریخ موجود بوده و به نمونه هائی از آنها اشاره می گردد :

1)       بهانه گیری برسر نوع غذا پس از آنکه خداوند هر بامداد شبنمی را برای آنها فرو می فرستاد و این شبنم به حول الهی تبدیل به کلوچه می گردید این قوم نا سپاس اقدام به بهانه جوئی نموده و تقاضا ی عدس پیاز و ماش نمودند . ( سوره بقره آیه 57 و 61 )

2)       پس از هجرت حضرت موسی به کوه طور و برای گرفتن الواح آسمانی این قوم با گرد آمدن در کنار سامری اقدام به گوساله پرستی کردند . ( آیه 54 سوره بقره )

3)       در موارد عدیده ای از دستورات خدا سرپیچی نموده و مرتکب گناهان کبیره از قبیل زنا، حرص ....که در موارد متعددی از سوی خداوند بر آنها عذاب هم نازل می گردید .( آیه 60 بقره )

4)       در صحرای سینا حتی چند ساعت تاب و تحمل تشنگی را نداشته و اقدام به فحاشی و هتک حرمت نسبت به پیامبر اولی العزم نمودند تا آنجا که پس از انکه حضرت موسی به فرمان خدا با عصا ضربه ای به سنگی وارد آورده و از آن 12 چشمه جاری گشت . ( آیه 60 سوره بقره )

5)       در جنگ با کفار پیامبر را حمایت نکردند به طوری که حضرت موسی و برادرش هارون با تعداد اندکی به جنگ کفار رفتند و البته به قوه الهی پیروز هم می گردند اما پس از پیروزی این قوم ناسپاس تقاضای غنایم می کردند .

6)       اگر تاملی در روند تاریخی پس از ظهور حضرت موسی نمائیم در می یابیم که هیچ قومی به ناسپاسی بنی اسرائیل در طول تاریخ وجود نداشته که اقدام به قتل ، آوارگی و کشتار پیامبران نماید .

7)       تحریف در کتاب آسمانی تورات : در این کتاب آسمانی با تحریفاتی که توسط صهیونیسم صورت گرفته پیروان موسی علنا به خیانت در امانت ، دزدی ، کلاهبرداری ..... در زمینه پیروان سایر ادیان تشویق می شوند .

پس با توجه به دلایل بالا که فی الواقع نمونه ای بسیار کوچک از هزاران دلیل می باشد می توان به نتیجه رسید که ظهور صهیونیسم به زمان ظهور حضرت موسی (ع) باز می گردد ، و می توان آن دسته ناسپاس ، عیبجو و عصیانگر از قوم بنی اسرائیل را صهیونیسم نامید .

از خصوصیات بارز صهیونیسم در طول تاریخ را می توان زورگوئی مظلوم نمائی چاپلوسی نژاد پرستی قتل و کشتار در مورد پیروان سایر ادیان دانست .

با یک قضاوت عادلانه در مورد صهونیسم به این نتیجه می رسیم که این قوم هیچگاه به همزیستی مسالمت آمیز با سایر ملل روی نیاورده و در همه جا سعی کردند در بافت ملل دیگر از لحاظ اقتصادی و فرهنگی نفوذ کند و پس از بدست آوردن قدرت هم شروع به رویارویی علنی با آنها کردند به عنوان مثال ، اگر در تاریخ چند هزار ساله این قوم پس از حضرت موسی تاملی نمائیم در می یابیم که در تمام مدت اقدام به جنگ با همسایگان خود کرده اند آنها ( مردم سرزمین کنعان ) در زمان شکست اقدام به مظلوم نمائی می کرده اند و در زمان پیروزی نیز خوی جوانمردی را رعایت نکرده و حتی مرتکب کشتار نوزادان درون گهواره شدند .

یا در مورد دیگر اگر به تاریخ صدر اسلام رجوع شود در می یابیم دو قوم یهودی بنی نضیر و بنی قریظه که در مدینه در کنار مهاجرین و انصار بوده اند هیچ گاه از توطئه و نفاق دست بر نداشته اند  آنها بودند که به بهانه جوئی مورد قبله اول مسلما نان پرداختند وقتی که مهاجرین از مکه به مدینه توطئه هائی از این دست به خواست خداوند به سرانجام نرسید ، دست به رودر روئی علنی زدند وقاحت را به جائی رساندند که یکی از دکانداران یهود حجاب یک بانوی مسلمان را به میخی گره زد و این اقدام باعث و برهنه شدن سر آن زن مسلمان گردید . پس از این واقعه پیامبر عظیم الشان السلام صبر را جایز ندانسته و اقدام به تبعید این قوم از مدینه نمود ، یهودیان بنی قریظه هم در جنگ خندق اقدام به توطئه و جانبداری از کفار نمودند که البته پیامبر نیز آنها را به اعدام محکوم و حکم خدا را در مورد آنان اجرا کرد .

در واقع یهودیان صهیونیست در هر زمان و در کشوری شگردهای متفاوتی داشته اند مثلا در سرزمین فلسطین اقدام به زمین خواری نمودند و در خلال جنگ جهانی اول هم از وضعیت بد اقتصادی کشورهای اروپائی سوء استفاده کرده و اقدام به تجارت جنسی و به انحراف کشیدن زنان و دختران جوان که در وضعیت بد اقتصادی قرار داشتند کردند .

پس از جنگ بین المللی دوم نیز بیشتر به تسلط بروی شبکه ها خبری در غرب اروپا توجه کردند و تجارت جنسی در شرق این قاره مبادرت ورزیده اند . در واقع اگر با یک دید منصفانه در این زمینه قضاوت شود در می یا بیم  که بیشترین بهره از جنگ جهانی دوم به صهیون رسید . جریانی که توانست با مظلوم نمائی دروغین بر ملت مظلوم فلسطین مسلط شود . مقصر اصلی در ایجاد جنگهای بین الملل اول و دوم هم صهیونیسم است . ترور ولیعهد اتریش به دست یک صهیونیسم صرب و اولتیاتوم اتریش به صربستان و در پی آن قبول نکردن شرائط اتریش توسط صربستان و بسیج عمومی روسیه علیه اتریش زمینه ساز جنگ جهانی اول گردید . جنگ جهانی دوم نیز فی الواقع حاصل شرائط سخت و خفت بار متفقین در پیمان  ورسای بود پیمانی که به تحریک صهیونیست ها بر ملت آلمان تحمیل گردید .

پس از جنگ جهانی دوم هم جامعه صهیونیسم در آلمان با استفاده از بنیه قوی مادی که از ورای مرزهای این کشور به آن تزریق می شد  مانند اختاپوس در ساختار اقتصادی ریشه دوانیده و اقدام به احتکار مایحتاج عمومی، و خرید اموال با ارزش مردم به بهاء بسیار نازل کرد ، مثلا یهودیان یک خانه را در ازای چهار بطری شیر می خریدند . این اقدامات به همراه معاملات شرم آور بندگان ( تجارت جنسی ) ، باعث بروز نفرت عمومی در کشور آلمان و قسمتهائی از اروپا علیه آنان شد .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۴ساعت 19:24  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

     فاطمه زارعی – حقوق 83

قدمت سه هزار ساله صهیونیست

اگر بخواهیم به درستی در مورد مسئله کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم قضاوت کنیم باید نخست به ریشه یابی و چگونگی به وجود آمدن صهیونیسم در سطح دنیا توجه شود از این منظر ریشه های شکل گیری صهیونیسم نه در قرن بیستم بلکه به زمان ظهر حضرت موسی برمی گردد . در واقع پس از ظهور حضرت موسی و هجرت از مصر پس از آنکه خداوند متعال قوم فرعون را غرق نمود جمعی از قوم شروع به بهانه گیری و اذیت و آزار پیامبر خدا نمودند که نمونه های بسیاری از آن در تاریخ موجود بوده و به نمونه هائی از آنها اشاره می گردد :

1)       بهانه گیری برسر نوع غذا پس از آنکه خداوند هر بامداد شبنمی را برای آنها فرو می فرستاد و این شبنم به حول الهی تبدیل به کلوچه می گردید این قوم نا سپاس اقدام به بهانه جوئی نموده و تقاضا ی عدس پیاز و ماش نمودند . ( سوره بقره آیه 57 و 61 )

2)       پس از هجرت حضرت موسی به کوه طور و برای گرفتن الواح آسمانی این قوم با گرد آمدن در کنار سامری اقدام به گوساله پرستی کردند . ( آیه 54 سوره بقره )

3)       در موارد عدیده ای از دستورات خدا سرپیچی نموده و مرتکب گناهان کبیره از قبیل زنا، حرص ....که در موارد متعددی از سوی خداوند بر آنها عذاب هم نازل می گردید .( آیه 60 بقره )

4)       در صحرای سینا حتی چند ساعت تاب و تحمل تشنگی را نداشته و اقدام به فحاشی و هتک حرمت نسبت به پیامبر اولی العزم نمودند تا آنجا که پس از انکه حضرت موسی به فرمان خدا با عصا ضربه ای به سنگی وارد آورده و از آن 12 چشمه جاری گشت . ( آیه 60 سوره بقره )

5)       در جنگ با کفار پیامبر را حمایت نکردند به طوری که حضرت موسی و برادرش هارون با تعداد اندکی به جنگ کفار رفتند و البته به قوه الهی پیروز هم می گردند اما پس از پیروزی این قوم ناسپاس تقاضای غنایم می کردند .

6)       اگر تاملی در روند تاریخی پس از ظهور حضرت موسی نمائیم در می یابیم که هیچ قومی به ناسپاسی بنی اسرائیل در طول تاریخ وجود نداشته که اقدام به قتل ، آوارگی و کشتار پیامبران نماید .

7)       تحریف در کتاب آسمانی تورات : در این کتاب آسمانی با تحریفاتی که توسط صهیونیسم صورت گرفته پیروان موسی علنا به خیانت در امانت ، دزدی ، کلاهبرداری ..... در زمینه پیروان سایر ادیان تشویق می شوند .

پس با توجه به دلایل بالا که فی الواقع نمونه ای بسیار کوچک از هزاران دلیل می باشد می توان به نتیجه رسید که ظهور صهیونیسم به زمان ظهور حضرت موسی (ع) باز می گردد ، و می توان آن دسته ناسپاس ، عیبجو و عصیانگر از قوم بنی اسرائیل را صهیونیسم نامید .

از خصوصیات بارز صهیونیسم در طول تاریخ را می توان زورگوئی مظلوم نمائی چاپلوسی نژاد پرستی قتل و کشتار در مورد پیروان سایر ادیان دانست .

با یک قضاوت عادلانه در مورد صهونیسم به این نتیجه می رسیم که این قوم هیچگاه به همزیستی مسالمت آمیز با سایر ملل روی نیاورده و در همه جا سعی کردند در بافت ملل دیگر از لحاظ اقتصادی و فرهنگی نفوذ کند و پس از بدست آوردن قدرت هم شروع به رویارویی علنی با آنها کردند به عنوان مثال ، اگر در تاریخ چند هزار ساله این قوم پس از حضرت موسی تاملی نمائیم در می یابیم که در تمام مدت اقدام به جنگ با همسایگان خود کرده اند آنها ( مردم سرزمین کنعان ) در زمان شکست اقدام به مظلوم نمائی می کرده اند و در زمان پیروزی نیز خوی جوانمردی را رعایت نکرده و حتی مرتکب کشتار نوزادان درون گهواره شدند .

یا در مورد دیگر اگر به تاریخ صدر اسلام رجوع شود در می یابیم دو قوم یهودی بنی نضیر و بنی قریظه که در مدینه در کنار مهاجرین و انصار بوده اند هیچ گاه از توطئه و نفاق دست بر نداشته اند  آنها بودند که به بهانه جوئی مورد قبله اول مسلما نان پرداختند وقتی که مهاجرین از مکه به مدینه توطئه هائی از این دست به خواست خداوند به سرانجام نرسید ، دست به رودر روئی علنی زدند وقاحت را به جائی رساندند که یکی از دکانداران یهود حجاب یک بانوی مسلمان را به میخی گره زد و این اقدام باعث و برهنه شدن سر آن زن مسلمان گردید . پس از این واقعه پیامبر عظیم الشان السلام صبر را جایز ندانسته و اقدام به تبعید این قوم از مدینه نمود ، یهودیان بنی قریظه هم در جنگ خندق اقدام به توطئه و جانبداری از کفار نمودند که البته پیامبر نیز آنها را به اعدام محکوم و حکم خدا را در مورد آنان اجرا کرد .

در واقع یهودیان صهیونیست در هر زمان و در کشوری شگردهای متفاوتی داشته اند مثلا در سرزمین فلسطین اقدام به زمین خواری نمودند و در خلال جنگ جهانی اول هم از وضعیت بد اقتصادی کشورهای اروپائی سوء استفاده کرده و اقدام به تجارت جنسی و به انحراف کشیدن زنان و دختران جوان که در وضعیت بد اقتصادی قرار داشتند کردند .

پس از جنگ بین المللی دوم نیز بیشتر به تسلط بروی شبکه ها خبری در غرب اروپا توجه کردند و تجارت جنسی در شرق این قاره مبادرت ورزیده اند . در واقع اگر با یک دید منصفانه در این زمینه قضاوت شود در می یا بیم  که بیشترین بهره از جنگ جهانی دوم به صهیون رسید . جریانی که توانست با مظلوم نمائی دروغین بر ملت مظلوم فلسطین مسلط شود . مقصر اصلی در ایجاد جنگهای بین الملل اول و دوم هم صهیونیسم است . ترور ولیعهد اتریش به دست یک صهیونیسم صرب و اولتیاتوم اتریش به صربستان و در پی آن قبول نکردن شرائط اتریش توسط صربستان و بسیج عمومی روسیه علیه اتریش زمینه ساز جنگ جهانی اول گردید . جنگ جهانی دوم نیز فی الواقع حاصل شرائط سخت و خفت بار متفقین در پیمان  ورسای بود پیمانی که به تحریک صهیونیست ها بر ملت آلمان تحمیل گردید .

پس از جنگ جهانی دوم هم جامعه صهیونیسم در آلمان با استفاده از بنیه قوی مادی که از ورای مرزهای این کشور به آن تزریق می شد  مانند اختاپوس در ساختار اقتصادی ریشه دوانیده و اقدام به احتکار مایحتاج عمومی، و خرید اموال با ارزش مردم به بهاء بسیار نازل کرد ، مثلا یهودیان یک خانه را در ازای چهار بطری شیر می خریدند . این اقدامات به همراه معاملات شرم آور بندگان ( تجارت جنسی ) ، باعث بروز نفرت عمومی در کشور آلمان و قسمتهائی از اروپا علیه آنان شد .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۴ساعت 19:10  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

نگو چرا دوباره تو، سکوت را شکسته ای

نگو دلت شکسته ام از این ترانه خسته ای

سفر دلیل بی کسی، دلیل بی قراری است

نگو به من مسافری، بساط عشق بسته ای

بیا به اوج عاشقی، بیا کنار قلب من

به من نگو نمی شود که بال و پر شکسته ای

نگو نگفته ام غزل برای چشم تو، نگو

مگر دو چشم خویش را به روی شعر بسته ای ؟

تو آرزوی این دلی تو منتهای عشق من

مدام زیر گوش من نگو که دل نبسته ای

الف – ص  فقه و حقوق 82

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۴ساعت 19:5  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

آیا فریاد خوابگاهی ها  به جایی می رسد ؟

دانشجویان خوابگاه رضوان که از ۱۵ مهر تا ۱بهمن در  این خوابگاه ساکن بودند از مشکلات بسیاری در رنج بودند سقف بعضی از اتاقها فرو ریخت علاوه بر این آنها در یک ماه اخیر از آب شرب و آب شهری محروم بودند به گفته بعضی از دانشجویان در یک ماه اخیر  در بسیاری از ساعات روز آب را صاحب  خوابگاه قطع می کرد صاحب خوابگاه گفته بوده که چون دانشگاه اجاره را نمی دهد ما هم به دانشجویان نمی دهیم مسئول خوابگاه هم که یک خانم بود اصلا به مشکلات آنها رسیدگی نمی کرد .

حالا با همه ی این مشکلات به این دانشجویان گفته شده که باید برای این مدتی که در خوابگاه بودند ۷۵۰۰۰ تومان اجاره دهند در غیر این صورت به آنها اجازه ی حذف و اجازه داده نمی شود . اما قرار بود هزینه کمتر از اینها باشد  .در حال حاضر بعضی از دانشجویان می گویند ما نمی توانیم این هزینه را پرداخت کنیم ( لازم است بدانید این دانشجویان روزانه هستند ) .

و اما حالا تعدادی از دانشجویان را به قید قرعه به خوابگاه باجک منتقل کردند و عده ای را به الزهرا فرستادند که شبانه بودند دانشجویان روزانه معترض هستند که چرا خوابگاه الزهرا متعلق به روزانه هاست باید شبانه ها بروند و روزانه ها مجبور شوند در خوابگاه باجک حتی اجاره ی تابستانها را که حضور ندارند را بپردازند .در حال حاضر در باجک در هر سوئیتی ۱۱ نفر با کمترین امکانات حضور دارند و این در حالی است که برخی ها به بهانه ی درس خواندن می توانند در سوئیت ۶ نفره ساکن باشند . گفته شده که قرار بوده با اضافه شدن تعداد اجاره به ۹ تومان برسد اما متاسفانه همان  ۱۸ تومان است

شنیده شده وقتی دانشجویان برای مشکل اجاره  به دکتر زارعی متین مراجعه کردند ایشان فرمودند : شما یک میلیارد هزینه ساخت خوابگاه معصومیه را بدهید تا ما از شما پول اجاره خوابگاه را نگیریم .

آیا فریاد این خوابگاهی ها که از خانه و خانواده دورند به جایی هم می رسد .

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۴ساعت 20:29  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

دیشب ( سه شنبه ) تعدادی ازدانشجویان تا ساعت هفت نيم كلاس داشتند اما سرويس دانشجويان را كه تعداد زيادي از آنها دختر بودند در ميدان مطهري پياده كرد راننده محترم گفتند تقصير من نيست اين سرويس آشپزهاست . خواهشمندم امور نقليه به اين امر رسيدگي كنند .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۴ساعت 20:34  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

متاسفانه با وجود اینکه از تاریخ برگزاری  بعضی از امتحانات چیزی حدود ۲۰ روز گذشته اما متاسفانه هنوز بعضی از اساتید نمرهای درس های مربوطه را اعلام نکردند در حالیکه  موظف هستند ظرف ۱۰ روز نمره ها را به آموزش ارائه دهند .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:57  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

هرکس با ولی فقیه مخالفت بکند  خواه امام جمعه یا امام شنبه یا رئیس جمهور باشد در قانون ما محاکمه می شود .

غلامرضا حسنی امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته به مصاحبه خود اظهار داشت : "یک روزنامه نگار لندنی آمده بود که با من مصاحبه کند و از تهران خودش با یک نفر دیگر با هزینه و خرجی مفصل که در مورد پول بلیت هواپیما و غیره متحمل شده بودند و به دفتر من آمدند .

آن لندنی یک سوالی از من کرد و گفت که جناب آقای عبدالله نوری را چرا محاکمه می کنند ؟ در صورتی که جناب آقای عبدالله نوری از طرفداران رئیس جمهوری هستند و از کارکنان صددر صد ایشان هستند ؟

چرا او  را محاکمه کرده اند ؟ حالا من هم این طور عرض کردم . ببینید شما هم خوشتان می آید ؟

حالا من نمی دانم که حرفهای مرا واقعا مترجم درست برای او همانطور که گفته ام ترجمه کرده ؟ و یکی از حرفهای خود او این بود که متن این گفت و گو در ایران  هم پخش بشود ولی از خدا می خواهم که حرف هایی را که من گفته ام مترجم به آن بابا درست ترجمه کرده باشد .

گفتم جوابت اینست نگاه کن کسی که با ولایت فقیه مخالفت بکند خواه مجتهد باشد ملا باشد امام شنبه باشد امام جمعه باشد امام قنبر باشد رئیس جمهوری باشد رئیس مجلس باشد و الی آخر او را در قانون ما " ایها اللندنی " محاکمه می کنند .

وی ادامه داد : حدیث بخوانم یا از خبرنگار لندنی یکی هم بگویم ؟

از من پرسید چرا شما دست می برید ؟ چرا آدم را اعدام می کنید ؟ چرا زناکار را اعدام می کنید ؟ شلاق می زنید ؟

من در مورد زنا به شما توضیحی می دهم و مسائل دیگر بماند چون قبلا در مورد همه شان گفته ام . گفتم : ایها اللندنی زنا چند نوع مختلف دارد ..........................................................................

لندنی هم نمی دانم اینها را قبول می کند ؟ یا نمی کند ؟ نمی دانم . لا اله الا لله حالا من در مورد این مصاحبه باز هم بحث خواهم کرد مبادا که مسائل را وارونه نشان بدهند .

صبح امروز   ۲۲ / ۸ / ۱۳۷۸

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:1  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

" حميدرضا آصفي " سخنگوي وزارت امور خارجه ايران روز يكشنبه در نشست مطبوعاتي خود برخي برداشتها از اظهارات محمود احمدي نژاد رييس جمهوري در مراسم راهپيمايي ‪۲۲‬ بهمن را درست ندانست.


وي در پاسخ به اين سوال كه "آيا سخنان احمدي نژاد به معناي كنار گذاشتن سياست ايران مبني بر استفاده صلح آميز از فناوري هسته‌اي است"،گفت:
سياست ما قطعا استفاده صلح آميز از اين فناوري است و مقام رهبري و رييس جمهوري بر اين امر تاكيد دارند.

سخنگوي وزارت خارجه افزود: آنچه مطرح شده اين است كه آژانس و طرفهاي مقابل نبايد راهها را بر جمهوري اسلامي ايران ببندند و بايد از طريق گفت و گو در چارچوب ضوابط ، موضوع را حل و فصل كنند.

آصفي در پاسخ به سوالي در خصوص زمان شروع غني‌سازي اورانيوم گفت: ما به آژانس اعلام كرديم ، سازمان انرژي اتمي نامه‌اي به آژانس داده است. اقدامات لازم بايد صورت بگيرد و مسير فني خود را طي كند.

سخنگوي وزارت خارجه افزود: وقتي اين مراحل فني طي شد، مراجع ذيربط در اين خصوص اطلاع‌رساني خواهند كرد.

آصفي در پاسخ به سوالي در خصوص دليل ورود روز گذشته بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به ايران گفت: آنها براي كارهاي معمولي آمده‌اند.

ما با آژانس كارهاي معمولي داريم و بازرسان در ادامه ماموريت گذشته‌شان به ايران آمده‌اند.

وي افزود: آنها معمولا به ايران مي‌آيند و مي‌روند و سفر اخيرشان نيز در چارچوب وظايف معمولي است.

آصفي در پاسخ به سوالي در مورد نگرانيهايي كه پيرامون تعرض به حريم سفارتخانه‌ها وجود دارد ، با بيان اينكه در اين زمينه نگراني خاصي نداريم، گفت: ما نسبت به هوشياري و آگاهي مردم ايران ترديد نداريم ولي اين احتمال را مي‌داديم كه بر اثر برخي هيجانات، اتفاقاتي بيفتد.

وي با بيان اينكه "اماكن ديپلماتيك بايد حريمشان رعايت شود و به آنها خسارت وارد نشود" ، گفت: بر همين اساس از مردم خواستيم كه مواظب باشند اقدامي صورت نگيرد كه دشمن از آن سوء استفاده كند.

آصفي در عين حال ضمن اعلام انزجار از توهين برخي رسانه‌هاي غربي به ساحت پيامبر اسلام گفت: آزادي همواره بايد با مسووليت‌پذيري همراه باشد،ولي برخي نشان دادند كه مسووليت پذير نيستند.

وي افزود: اينكه به ساحت پيامبر اهانت شود با هيچ منطقي قابل توجيه نيست و ساحت پيامبران بايد محفوظ باشد.

سخنگوي وزارت خارجه با اشاره به اينكه اروپايي‌ها در گردابي گرفتار شده‌اند كه خودشان ايجاد كرده‌اند، گفت: آنها با عذر خواهي و قول عدم تكرار، راحت تر مي‌توانستند مسئله را حل كنند.

آصفي در پاسخ به سوالي كه آيا سفير دانمارك به تهران برمي‌گردد، گفت:
در يادداشت سفارت دانمارك اعلام شده كه يك جابه جايي موقت است و قيد كرده‌اند كه سفير برمي‌گردد.

از سخنگوي وزارت خارجه در خصوص شايعه مطرح شده توسط برخي رسانه‌ها مبني بر طرح ساخت تونل زيرزميني ‪ ۴۰۰‬متري سوال شد و او پاسخ داد: اينها يكسري خبررساني‌هاي مبتذل است كه همواره در آستانه برگزاري جلسه شوراي حكام آژانس و بعضي جلسات ديگر مطرح مي‌شود و خبرهايي بي‌اساس و مبتذل است.

آصفي خاطرنشان كرد كه جعل كردن يك موضوع و انعكاس گسترده آن كار سختي نيست ولي بعد از مدتي مشخص شده است كه همه اينها دروغ است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:49  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

  جنبش عدالتخواه دانشجويي:
انرژي هسته‌اي به عنوان يك مسئله ملي و ديني به هيچ وجه قابل مذاكره و مسامحه نيست

شبكه خبر دانشجو ـ سرويس انرژي هسته اي

جنبش عدالتخواه دانشجويي با صدور بيانيه‌اي به مناسبت ارجاع گزارش پرونده فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران به شوراي امنيت اعلام كرد: انرژي هسته‌اي به عنوان يك مسئله حياتي، ملي و ديني به هيچ وجه قابل مذاكره و مسامحه نيست.

 

 

به گزارش «شبكه خبر دانشجو» به نقل از دفتر جنبش عدالتخواه دانشجويي، در اين بيانيه با اشاره به اينكه بار ديگر محرم الحرام آبستن رويارويي تمام عيار حق و باطل گشته است، آمده است: قطعنامه شوراي حكام بار ديگر نشان داد كه كشورهاي اروپايي، چين و روسيه همان‌هايي هستند كه بمب‌هاي ريخته شده توسط صدام جنايتكار بر سر مردم شهر‌هاي ايران را تامين مي‌كردند و رويه‌ها هيچ تغييري نكرده است.

اين بيانيه افزود: اين همسويي نشان داد كه نه روسيه، نه چين، كه هيچ كشور ديگري قابل اعتماد نيست و دولتمردان بايد به اين باور رسيده باشند كه تنها پشتيبان آنها پس از خداوند بزرگ، مردم بزرگوار ايران، قلوب مسلمانان و مستعفان جهان، «به عنوان عقبه استراتژيك انقلاب اسلامي خواهند» بود.

جنبش عدالتخواه دانشجويي در ادامه اين بيانيه ضمن حمايت قاطع از اقدام رئيس جمهور مبني بر لغو داوطلبانه غني سازي، خواستار استمرار و گسترش فعاليت‌هاي صلح آميز هسته‌اي كشور به ويژه «فرآيند غني سازي اورانيم در نطنز شد و خاطر نشان كرد: اين مسيري بود كه زودتر از اين‌ها بايد آغاز مي‌شد ملت ما دو سال و نيم، صبر و متانتي بيش از حد به خرج داده بود؛ چرا كه اين فرآيند بلندمدت و بي حاصل اعتمادسازي، باعث گستاخ شدن غرب و شرق نسبت به حقوق كشورمان شده است.

اين بيانيه تصريح كرد: ديگر كسي نبايد از اعتمادسازي سخن بگويد و هر تصوري كه هنوز اميد عنايت غرب و شرق به ملت انقلابي ما را داشته باشد، تصوري كاملا ساده لوحانه است و كساني كه در دو سال و نيم گذشته سعي داشتند با اعتماد به قدرت‌هاي غير قابل اعتماد خارجي، فرآيند بي حاصل اعتماد سازي را طي كنند، اكنون بايد در پيشگاه ملت غيور ايران پاسخگو باشند.

اين بيانيه با انتقاد از اينكه متاسفانه مسئولان ديپلماسي كشور، در برابر توهين‌هاي برنامه ريزي شده روزنامه‌هاي اروپايي اقدام در خورشان و مناسبي انجام ندادند، اضافه كرد: آنان حتي از اخراج سفيران آنها يا تحريم كالاهاي ايشان خودداري كردند؛ كه اين امر مايه تاسف شديد مردم غيور و مسلمان كشور شده است.

جنبش عدالتخواه دانشجويي در پايان قطع صدور نفت به اين كشور‌ها، جلوگيري از ورود كالاهاي ايشان و سفراي اروپايي را كمترين كار در قبال اين مصيبت عظمي توصيف و خطاب به مسئولان كشور اعلام كرد: دولتمردان و مسئولان كشور به جاي تكيه بر ادبيات ديپلماتيك و بازيهاي سياسي خود، به مردم شجاعي تكيه كنند كه شهيد كربلا را الگوي خويش قرار داده و اقدامات جدي و لازم را در اين زمينه‌ها انجام دهند

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:38  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
معاون آموزشي دانشگاه تهران با انتقاد از افزايش بي رويه ظرفيت رشته‌هاي دانشگاه از سوي سازمان سنجش گفت:‌ سازمان سنجش ظرفيت‌ها را در برخي موارد تا دو برابر افزايش داده و امسال 900 نفر مازاد بر ظرفيت اعلام شده به وزارت علوم، دانشجو به دانشگاه معرفي شده است، اما متاسفانه به اعتبارات اين افزايش ظرفيت توجه نمي‌شود.

دكتر سيد حسين حسيني، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، با اشاره به مصوبه شوراي آموزشي دانشگاه در مورد نقل و انتقال دانشجويان، گفت: در قانون نقل و انتقال، موارد خاص بودن متقاضي مدنظر قرار مي‌گيرد يعني تقاضاي افرادي كه بيماري صعب العلاج داشته يا سرپرست خانواده باشند و يا به دليل مشكلي تقاضاي نقل و انتقال را ارايه كرده باشند، به تدريج در كميسيون موارد خاص دانشگاه مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه كليه نقل و انتقالات دانشگاه در ابتدا به صورت مهمان شدن فرد متقاضي صورت مي‌گيرد، اظهار كرد: زماني در مورد انتقال دايم متقاضي تصميم گيري مي‌شود كه متقاضي توانسته باشد در طول يك ترم تحصيل ميهمان در دانشگاه وضعيت مطلوب كسب كند و متقاضيان داراي شرايط خاص نيز در صورت عدم تامين شرايط انتقال مي‌توانند با تصميم دانشگاه در چند نيمسال مهمان دانشگاه باشند اما مدرك دانشگاه تهران را دريافت نمي‌كنند.

دكتر حسيني درباره ميزان نقل و انتقالات دانشجويان در دانشگاه تهران تصريح كرد: درخواست انتقال از دانشگاه‌هاي تهران به دانشگاه‌هاي ديگر به صورت محدود است به طوري كه تنها 4 الي 5 نفر در نيمسال تحصيلي گذشته تقاضاي انتقال به دانشگاه‌هاي شهرستان را داشتند، اما تعداد زيادي درخواست حضور در دانشگاه را داشتند كه به دليل زمان نامناسب تصويب قانون نقل و انتقال، هيچ يك از متقاضيان پذيرش نشدند.

وي در عين حال خاطرنشان كرد: پرونده متقاضيان واجد شرايط در ترم تحصيلي گذشته، اكنون در كميسيون موارد خاص بررسي مي‌شود تا براي نيمسال دوم پذيرش شوند.

معاون آموزشي دانشگاه تهران در خاتمه تاكيد كرد: در تابستان گذشته 400 تقاضاي انتقال و مهمان به دانشگاه ارايه شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:21  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 
 
ايران روابط تجاری با دانمارک را قطع می کند
 
 
سيد مسعود مير كاظمی، وزير بازرگانی ايران، از تصميم کشورش به قطع روابط تجاری با دانمارک خبر داده است.

بنا به گزارش ايسنا آقای ميرکاظمی روز دوشنبه و در جريان يک نشست مطبوعاتی گفته است: "از فردا كالا‌های مصرفی از كشور دانمارک ثبت سفارش نخواهد شد و از ورود كالا‌هايی كه از مبدا دانمارک وارد گمرک می‌ شوند نيز جلوگيری می ‌شود."

در پی جنجال های پيش آمده بر سر کاريکاتورهای پيامبر اسلام که اولين بار در يک روزنامه دانمارکی منتشر شده بود، محمود احمدی نژاد، رييس جمهور ايران، دستور داده بود کميته ای برای 'مقابله با كشور‌های اهانت كننده به پيامبر' در وزارت بازرگانی اين کشور تشکيل شود.

وزير بازرگانی ايران که از نتايج بررسی های اين کميته خبر می داد همچنين گفته است: "هر گونه قرارداد يا مذاكره ‌ای كه با دانمارک در شرف انجام باشد به حالت تعليق در می ‌آيد، درباره‌ قراردادهای انجام شده نيز كه امكان تجديد نظر در آنها باشد اقدام خواهد شد و نيز از اعزام يا پذيرش هيات‌های تجاری با اين كشور نيز جلوگيری می ‌شود."

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۴ساعت 14:31  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

 

* چیزهایی را که دوست دارید به دست آورید و گرنه سرانجام ناچار خواهید بود چیزهایی را که به دست آورده اید دوست بدارید .

* بهترین چوبها هم ممکن است روزی گرفتار موریانه شوند .

* نخ تنفر از طناب محبت محکمتر است .

* امروز اولین روز بقیه ی زندگی شماست .

* هرگز ناامید مشو  اغلب ازمیان یک دسته کلید این آخرین کلید است .

* بهتر است بخش کوچکی از یک چیز بزرگ باشیم تا بخش بزرگی از یک چیز بزرگ

* وجود داشتن یک انسان خوب بیشتر در روی زمین بهتر از یک فرشته ی اضافی در بهشت است .

* کیفیت وابسته به انجام کار درست در اولین فرصت است .

* اگر برای قطع یک درخت ۸ ساعت فرصت دارید ۶ ساعت آنرا به تیز کردن تبر اختصاص دهید .

* بحرانهای بزرگ انسانهای بزرگ را به وجود می آورند .

گرد آورنده : سهیلا آرمینه ـ ادبیات عرب ۸۳

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۸۴ساعت 13:25  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

آ - ص فقه و حقوق ۸۲

ساعت خاک خورده ی قلبم دیروز خبر داد که تو می آیی

من با دسته ای از گلهای رویاهایم زیر آن بید مجنون همان بیدی که جنون را من و تو با هم در آن شب سرد زمستانی به او هدیه کردیم ایستادم . خورشید تازه به آسمان پا گذارده بود .

و من ایستادم و ایستادم و ایستادم و ...

خورشید از شهر آسمان رفت ولی تو نیامدی ....تمام ساعتهای خاک خورده را زیر پا خواهم شکست .

تقویم انتظارم دیروز خبر داد که تو می آیی

من با دسته ی زیبایی از گلهای آرزوهایم کنار آن سرو استوار سر سبز همان استوار سروی که روزی تو را به آن مانند دانستم ایستادم . خورشید دوباره در آسمان بود (به من خندید )

و من دوباره ایستادم و ایستادم و ایستادم و....

و باز تو نیامدی .......تمام تقویم ها را پاره خواهم کرد

ستاره ی اشکهایم دیشب نوید دادند که این بار تو می آیی

این بار خندیدم با خویش گفتم : خوب می دانم او این بار هم نخواهد آمد .به همین خاطر دیگر دیگر بر لب آن رود خروشان همان رودی که روزی عشقم را به آن مانند دانسته بودم نرفتم

دیشب به آسمان که نگریستم ستاره ی اشکهای ماه را در آسمان دیدم . از او پرسیدم چرا اشک می ریزی ؟ گفت : دیشب جوانی را دیدم که بر لب جوی خروشانی می گریست با دیدنش به یاد سرگذشت خویش افتادم . اینک در فراق خورشید می گریم .

اکنون من کنار تمام ساعتهای درهم شکسته و تمام تقویم های پاره پاره نشسته ام دوباره در انتظار لحظه ی شکفتن پژمرده جوانه ی عشقی که به سادگی از آن گذشتم . 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۴ساعت 13:56  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

دومین سانحه C130 به خیر گذشت

یک هواپیمایی نظامی C130 روز گذشته به علت از دست دادن یک موتور دچار نقص فنی شد و فرود اضطراری کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر،  این هواپیما که از باند نظامی فرودگاه مهرآباد به سمت شیراز پرواز کرده بود در حوالی محله کهریزک تهران دچار نقص فنی و مجبور به فرود اضطراری شد.

براساس این گزارش، از دست دادن یک موتور علت نقص فنی هواپیمای نظامی C130 گزارش شده است.

این گزارش می‏افزاید: این هواپیما پس از مواجه شدن با نقص فنی بار دیگر به مبدا اولیه- باند نظامی فرودگاه مهرآباد- بازگشت و به عبارتی دومین سانحه هواپیمای C130 در 15 روز اخیر به خیر گذشت.

 ایران پیش از انقلاب و در دوران شاهنشاهی 50 فروند هواپیمای تاکنیکی- نظامی و باری C130 خریداری کرده است. از این هواپیما در جابه جایی نیروهای نظامی ایران در جنگ با عراق استفاده  گردیده و بسیار مفید هم واقع شده است.

این نوع هواپیماها دارای ظرفیت، اندازه، قدرت و سرعت پروازی بالایی هستند و دارای موتورهای توربو پلاپ- جت ملخ دار- و توربو جت می‏باشند. درحال حاضر 30 تا 35 فروند از هواپیماهای C130 در کشور به پرواز در می‏آیند. این هواپیما حدود 40 تن بنزین را می‏تواند حمل کند.

پروازهای نظامی تابع مقررات سازمان هواپیمایی کشور نیست و با توجه به اینکه فرودگاه مهرآباد هم برای پروازهای مسافربری و هم نظامی استفاده می‏شود لزوم هماهنگی بیشتر با رعایت قوانین و اختیارات هر یک از دستگاهها ضروری است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۴ساعت 13:18  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

نرخ شهریه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام كرد: شهریه‌ دانشگاه‌های دولتی و آزاد در هیچ یك از واحدهای دانشگاهی افزایش نمی‌یابد.

به گزارش ایسنا، دكتر حسن خالقی، در پنجاه و چهارمین نشست روسای دانشگاه‌ها در خصوص بحث سامان دهی شهریه‌ دانشگاه‌های آزاد و دولتی، خاطرنشان كرد: طبق مصوبه مجلس دانشگاه‌های دولتی مجاز به پذیرش دانشجو درقبال دریافت شهریه هستند كه در گذشته وزارت علوم این مصوبه را به دوره‌های كارشناسی محدود كرده بود البته منعی برای پذیرش دانشجوی شبانه در دوره‌های بالاتر وجود ندارد.

وی با ضروری خواندن بحث ساماندهی شهریه‌ها و تبعیت آن از مدلی علمی، اظهار كرد: شهریه‌ دوره‌های كارشناسی شبانه دانشگاه‌ها در وضع موجود حدود یك میلیون و 700 هزار تومان است و بدون در نظر گرفتن نرخ تورم بیشترین شهریه‌ كه برای دوره‌های شبانه فنی و مهندسی در مقطع كارشناسی اخذ می‌شود دو میلیون و 750 هزار تومان است.

در همین راستا در مقطع كارشناسی ارشد دوره‌ شبانه در كمترین میزان دو میلیون و 750 هزار تومان و در بیشترین میزان شش میلیون و 600 هزار تومان است كه تنها تعدادی از دانشگاه‌های تهران شهریه‌ای بالغ بر پنج میلیون تومان اخذ می‌كنند كه میزان آن باید تعدیل شود.

دكتر خالقی با بیان اینكه در سال جاری پنج هزار نفر در مقطع كارشناسی ارشد دوره‌های شبانه پذیرفته شده‌اند، اظهار كرد: تا سه سال پیش كل ظرفیت دوره‌های كارشناسی ارشد 11 هزار نفر بود كه در مدت سه سال گذشته ظرفیت به بالای 20 هزار نفر رسید به عبارت دیگر ظرفیت دوره‌های كارشناسی ارشد دانشگاه‌ها دو برابر شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۴ساعت 13:16  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

قطع برق دانشگاه تربیت معلم، به علت بدهی

دیروز اداره برق شهرستان كرج طی یك اقدام ناگهانی، برق دانشگاه تربیت معلم را به علت بدهی به مدت چهار ساعت قطع كرد.

به گزارش «ایسنا»، امروز كلیه امور دانشگاه تربیت معلم تهران به علت قطعی برق چهار ساعت تعطیل بود.

یك مسوول در اداره برق كرج اعلام كرد: قطعی برق این دانشگاه به علت عدم پرداخت بهای برق است.

همچنین دكتر عزیزاله حبیبی، معاون اداری و مالی دانشگاه تربیت معلم تهران در این خصوص گفت: در حال حاضر این دانشگاه مبلغ 45 میلیون تومان به اداره برق كرج بدهكار است و در حدود چهار ماه است كه بهای برق به خاطر كمبود بودجه پرداخت نشده است.

وی افزود: باید در خصوص كسری بودجه این دانشگاه اقدامات جدی صورت گیرد چراكه دانشگاه حتی قادر به پرداخت بهای برق مصرفی نیز نیست.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۸۴ساعت 13:12  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

آسیه امینی

قرار دیدار ما

وقت دلتنگی نرسیده به کوچه ی گریه بود

تو به دلتنگی نرسیدی و

من از گریه گذشتم

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:47  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

بخشی از خاطرات حجت الاسلام حسنی امام جمعه ی ارومیه

روز نامه نگاری که نمی داند چه می نویسد باید بمیرد

امام جمعه ی ارومیه " حمید جلایی پور " مدیرمسئول سیاستگزاری روزنامه نشاط را " دزد نقده " خواند و با نسبت دادن شنیع ترین عناوین به وی در مراسم سخنرانی وی را در شهرستان ارومیه به" حیوانیت تعبیر کرد.

حجت الاسلام حسنی فرمودند : جریان مسجد سردار محکوم است . در آنجا مردها یک طرف پرده و زن ها در طرف دیگر بودند و بعد با هم قاطی شدند و آبروی مسجد را بردند . این عمل حیوانیت است و آن کسی که آنجا سخنرانی می کرد حیوان است .

حجت الاسلام حسنی خطاب به جلایی پور گفت : ای دزد دیروز نقده هویت تو را من بگویم یا علی بهروش ؟ اینجا ارومیه است و انسان هرزه را قبول نمی کند . آقای حسنی در حالی که جلایی پور را مورد بدترین ناسزاها قرار داد که وی برادر سه شهید و عضو خانواده ی محترم شهدا  از دلسوزان انقلاب اسلامی است .

وی در ادامه ی حملا ت توهین آمیز خود به جلایی پور و مراسم روز دوم خرداد شهرستان ارومیه گفت :

آیا سابقه آن مرد ( جلایی پور) را می دانید ؟ مرگ بر این آزادی که تو آوردی . خجالت نمی کشد من خجالت می کشم .

ایشان در ادامه افزودند: روزنامه نگاری که نمی داند چه می نویسد باید بمیرد .

وی تاکید کرد : ما می گفتیم که باید دانشگاه با ما همفکر باشد اما متاسفانه نه تنها با ما همفکری نمی کنند بلکه عقب روی هم می کنند .

وی افزود : امام به مسئولین نظام آموخت که بهترین دفاع حمله است .

باید حمله کنید .

روزنامه ی صبح امروز ۲۰ خرداد ۱۳۷۸

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:41  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

معاونت تبليغ حوزه علميه قم برگزار مي‌كند؛

دوره آشنايي با نقد مسيحيت

رسا، گروه فرهنگي ـ معاونت تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه علميه قم يكمين دوره آموزشي ويژه مسيحيت شناسي را برگزار مي‌كند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رسا، معاونت تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه علميه قم با اعلام اين خبر، داشتن مدرك سطح دو حوزه و قبولي در مصاحبه حضوري را از شرايط نام‌نويسي در اين دوره عنوان كرد.
بر اساس اين گزارش، مزاياي گذراندن اين دوره عبارتند از: امكان شركت در پروژه‌هاي تحقيقاتي، امكان عضويت در طرح تبليغي اينترنتي و اعطاي گواهينامه اتمام دوره.
اين گزارش مي‌افزايد: زمان نام‌نويسي از 27/9/84 تا 5/10/84 و مكان‌هاي نام‌نويسي بدين شرح اعلام شده است:
ـ مدرسه عالي دارالشفا، ساختمان آموزش، محل نام‌نويسي هجرت بلند مدت با تلفن: 7740974 از ساعت 9 تا 12 صبح؛
ـ دفتر معاونت تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه علميه قم واقع در ابتداي بلوار جمهوري، ضلع شرقي مدرسه علميه معصوميه (س) با شماره تلفن: 2914991 از ساعت 9 تا 12 صبح؛
ـ مركز تربيت راهنما واقع در بلوار شهيد صدوقي، 20 متري فجر، 20 متري دانش، در شرقي مجتمع شهيد صدوقي، فاز 7 با شماره تماس 2912699 از ساعت 15 تا 17 بعد از ظهر.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:12  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

ضبط مكالمات C-130 تا 10 ثانیه پس از سقوط

نوار مكالمات برج كنترل و خلبان هواپیمای «C-130»، به تیم كارشناسی بررسی سانحه نیروی هوایی ارتش ارائه شد.

به گزارش ایلنا، مهندس نورالله رضایی نیاركی، سرپرست سازمان هواپیمایی كشوری، با بیان این مطلب، افزود: سازمان هواپیمایی كشوری هیچ‌‏گونه دخالتی در بررسی علل سانحه هواپیمای ترابری «C-130» ندارد؛ چرا كه این هواپیما متعلق به یك سازمان و ارگان نظامی بوده؛ بنابراین این موضوع یك موضوع سری تلقی می‌‏شود.

وی در توضیح این مطلب، تصریح‌‏ كرد: هیچ یك از بخش‌‏های مربوط مكالمات خلبان و برج كنترل در نوار مكالمات یاد شده حذف نشده است و تمام مكالمات خلبان با برج مراقبت تا زمان وقوع سانحه و حتی شاید 10 ثانیه پس از وقوع سانحه، در نوار مكالمات ضبط شده است.

سرپرست سازمان هواپیمایی كشوری، در ادامه خاطرنشان ‌‏كرد: سازمان هواپیمایی از محتویات نوار مكالمات برج كنترل و خلبان هواپیمایی C-130 بی‌‏اطلاع بوده و این نوار توسط كارشناسان نیروی هوایی ارتش مورد بررسی قرار می‌‏گیرد.

وی با اشاره به حضور نمایندگان وزارت دفاع در كمیسیون امنیت ملی، اظهارداشت: در كمیسیون امنیت ملی نمایندگان سازمان هواپیمایی كشوری حضور ندارند و فقط نمایندگان وزارت دفاع حاضر بودند.

وی در ادامه تاكیدكرد: با توجه به این كه سانحه فوق CIVIL (غیر نظامی) نیست، سازمان هواپیمایی كشوری نیز در بررسی علل این سانحه دخالتی ندارد.

به گفته نیاركی، در صورت حضور وزیر راه و ترابری در مجلس شورای اسلامی، وی به عنوان یك فرد مطلع در مجلس حضور خواهد داشت چرا كه بخشی از فعالیت‌‏های هوانوردی كشور در زیرمجموعه فعالیت‌‏های وزارت راه قرار دارد؛ بنابراین ممكن است نمایندگان مجلس خواستار اظهارنظرهای وزیر راه و ترابری در مجلس باشند.

نیاركی در پایان گفت: نه تنها كمیسیون عمران مجلس، بلكه هر نهاد یا ارگان دیگری كه از سازمان هواپیمایی كشوری دعوت كند، ما حاضر خواهیم شد؛ اما اظهارنظرها و گفت‌وگوهای ما در حوزه فعالیت سازمان هواپیمایی كشوری و پروازهای غیر نظامی خواهد بود.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:6  توسط زینب وریج کاظمی  | 


 

تلویزیون كروبی آرم پخش می‌كند


بهروز افخمى، مسئول تلویزیون ماهواره اى «صبا»، در واكنش به انتشار خبرى در برخى جراید درباره سردرگمى مسئولان این شبكه براى راه اندازى گفت: «این یك جریان سازى دیگر علیه شبكه ماهواره اى صبا است.»

به گزارش ایلنا، وى در پاسخ به این پرسش كه «آیا براساس این خبر، قصد تعطیلى تلویزیون ماهواره اى صبا را دارید»، گفت: «ما مدتى است كه دیگر این دروغ‌ها‌ را تكذیب هم نمى كنیم.» وى با اظهار امیدوارى از آن كه در شب یلدا پخش آزمایشى برنامه‌ها‌ى این شبكه آغاز خواهد شد، گفت: «تمام مسائل فنى براى راه اندازى شبكه تكمیل شده است و اگر مشكل خاصى پیش نیاید، در زمان اعلام شده تلویزیون ماهواره‌اى آغاز به كار خواهد كرد.» افخمى افزود: «اگر به پخش برنامه‌ها‌ در زمان اعلام شده نرسیم، ابتدا با پخش آرم شبكه آغاز مى كنیم تا پس از مدتى برنامه‌ها‌ى آن را پخش كنیم.»

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:0  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

تشییع پیکر محافظ احمدی‌نژاد

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور و جمعی از اعضای کابینه صبح امروز با حضور در مراسم تشییع پیکر شهید حجت الله گرمابدری از یگان حفاظت که عصر روز پنجشنبه در سیستان به شهادت رسید، ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره وی را گرامی داشت.
به گزارش مهر،  پیکر این شهید صبح امروز در نهاد ریاست جمهوری تشییع شد و محمود احمدی ‌نژاد، وزیران کار و اطلاعات، فرمانده نیروی مقاومت بسیج، غلامحسین الهام سخنگوی دولت، علی‌ها‌شمی ثمره مشاورعالی رییس جمهور و جمعی دیگر از مسوولان در این مراسم حضور یافته و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آن شهید را گرامی داشتند.

در این مراسم کارکنان و اعضای سپاه حفاظت انصار المهدی (عج) و جمعی از کارمندان نهاد ریاست جمهوری با حضور در مقر شهید مطهری این نهاد، در فقدان پاسدار گرمابدری به عزاداری پرداختند.

این نیروی حفاظت رییس جمهوری در جریان سفر احمدی نژاد به استان سیستان و بلوچستان، توسط اشرار به شهادت رسید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 14:56  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

حراست نیروی بازدارنده نیست

مدیر کل حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارتخانه و دولت جدید سیاست محدودسازی ندارد و هدف حراست وزارت علوم نیز برخورد نیست اما فعالیت‌ها‌ی دانشجویی، نشریات و برگزاری مراسم باید در چارچوب آئین نامه صورت گیرد.
به گزارش مهر، دکتر اصغر زارعی صبح امروز در پنجاه و چهارمین نشست روسای دانشگاه‌ها‌ی سراسر کشور افزود: قانون حراست در حال بازنگری است و پیش نویس این قانون در حال نمایه شدن است و به زودی به مجلس ارائه می‏شود.

وی تصریح کرد: اهداف و سیاست‌ها‌ و مأموریت‌ها‌ی حراست، پس از تصویب نهایی در اختیار دانشگاه‌ها‌ قرار می‏گیرد. چهار وظیفه حفاظت کارکنان، حفاظت رایانه و داده‌ها‌، حفاظت فیزیکی و حفاظت پرسنلی به عهده حراست وزارت علوم و همچنین حراست در دانشگاه‌ها‌ است.

مدیرکل حراست وزارت علوم، با اشاره به تفکیک حراست از انتظامات دانشگاه‌ها‌ در گذشته افزود: باید در اکثر دانشگاه‌ها‌ حراست و انتظامات هماهنگ با یکیدگر باشند. این موضوع در قالب حفاظت فیزیکی تعریف می‏شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه گزارشاتی مبنی بر مورد تعرض قراردادن دانشجو در خوابگاه‌ها‌، سرقت و آتش سوزی کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه تهران به وزارت علوم ارائه شده است، در پیش نویس مذکور بحث ارتباط هماهنگ میان حراست و انتظامات مطرح شده و مورد تأکید قرار گرفته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 14:54  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

توضیح درباره خبر خودكشی دانشجویان

روابط عمومی وزارت علوم در واكنش به خبر دیروز خبرگزاری فارس در باره خودكشی دانشجویان كه به نقل از وزیر علوم منتشر شده بود اعلام كرد:‌ انتظار نمی‌رفت از میان همه صحبت‌های وزیر علوم فقط به ارزش خبری برخورد توجه شود. 
به گزارش خبرگزاری فارس در توضیح وزارت علوم درباره خبر خودكشی دانشجویان آمده است: جناب آقای دكتر زاهدی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم پنجاه و چهارمین نشست روسای دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشی وفناوری مزایای پذیرش دانشجوی بومی را برشمردند و بر این نكته تاكید كردند كه دانشجویان در شهرهایی غیر از محل سكونت خود پیش از سایر شهرها در معرض مشكلات قرار می‌گیرند. ایشان سپس در ادامه صحبت‌هایشان با ذكر اقدامات انجام شده در ماه‌های اخیر فضای دانشگاه‌ها را مطلوب ارزیابی كردند. در ادامه این توضیح آمده است: از آن خبرگزاری محترم انتظار نمی‌رفت كه از میان همه صحبت‌های وزیر محترم علوم فقط به همان یك نكته كه دارای ارزش خبری برخورد باشد توجه كرده و تمام فضای مثبت سخنرانی را منفی و سیاه جلوه دهند و تازه، آن یك نكته هم به درستی منتقل نشده وبا عین صحبت‌های جناب اقای دكتر زاهدی مغایرت دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۴ساعت 14:51  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

به مناسبت جدا سازی هسته ی فقه و حقوق از علوم قرآن و حدیث

همانطوری که می دانید امروز ۲۷ آذر انتخابات هسته ی علمی فقه و حقوق می باشد بالاخره هسته فقه و حقوق از علوم قرآن و  جدا شد در این رابطه مصاحبه ای با خانم ژیلا قدیمی داشتیم که یکی از دانشجویانی بود که در این زمینه فعالیت داشتند .

کیان :خانم قدیمی لطفا بفرمائید چه عاملی باعث شد  که دانشجویان فقه وحقوق به جداسازی هسته ی خود از علوم قرآن حدیث بیفتند و این قضیه از چه زمانی جدی شد؟

از  سال ۸۱  که سرفصل های فقه و حقوق تغییر کرد فاصله ی این دو رشته بیشتر شد ودانشجویان در رابطه با سمینارها و اردوها و حتی اساتید با هم مشکل داشتند .

گروه الهیات شامل ۷ استاد می بود که همگی هیئت علمی می باشند و برای اینکه این ۷ استاد ساعاتشون پر می شد به هیچ عنوان از اساتید مدعو استفاده نمی کردند .

جداسازی هسته ها از زمان تغییر سر فصلها به فکر دانشجویان افتاده بود اما متاسفانه به دلیل سنگ اندازیها  این امر تا سال ۸۳ محقق نشد.

بعداز انتخابات هسته ی الهیات  در سال ۸۴ دانشجویان فقه در اقلیت قرار گرفتند چراکه نتیجه ی  انتخابات ۳ دانشجوی علوم قرآنی و ۲ دانشجوی فقه و حقوقی بود و کاملا روشن بود که امسال هم مثل سالهای قبل بچه های فقه و حقوق باید تسلیم خواسته های علوم قرآنی ها شوند .

بالاخره  اولین جرقه زده شد و۱۲۰ امضا  از دانشجویان فقه و حقوق جمع آوری شد

امضای رئیس دانشگاه سپس معاونت پژوهشی و مدیر گرو ه استاد الهیان که کمک فوق العاده ای به ما کردند و در آخر حکم اجرائی آقای غفوریان به این بحث ها خاتمه داد .

و در اینجا لازم است که از جناب دکتر محمد رضائی تشکر کنم به دلیل اینکه ایشان اولین کسی بودند که به ما کمک کردند .

و از تمامی کسانی که در این رابطه زحمت کشیدند بخصوص آقایان مرتضی علیپور - مهدی شاکری - رضا میرزائی - مهدی سجادی و خانم صدف نقی زاده و سایر دانشجویانی که عمده ترین نقش را در جداسازی این دو هسته داشتند شخصا تشکر می کنم .  

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۴ساعت 15:33  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

فاطمه زارعی - حقوق ۸۳

از تو و عشق

روزی که به دنیا آمدم گلها آینه بودند و آینه ها خوشبو پروانه ها بالهایشان را در گلها تماشا می کردند و آینه ها شاخه شاخه می شکفتند . روزی که به دنیا آمدم چشمه ها زودتر ازمن راه رفتن را آموخته بودند و پرنده ها بیشتر از من طعم تو را می دانستند من تو را نمی شناختم که کوهها با تو حرف می زدند من تو را ندیده بودم که نسیم ها عاشقانه به دیدار تو می آمدند

من از هزار توی ازل گذشتم و از جاده ی ملکوت سرازیر شدم و به خیابانهای خاموش زمین رسیدم چه بارانهائی که زودتر از من آمده بودند چه دشتهائی که زودتر از من سبز شده بودند چه آدمهایی که قرنها قبل از چشم گشودن من عاشقت شده بودند ناگهان حسرتی بر دلم فرود آمد با خود گفتم " آه من دیر آمده ام خیلی دیر "

سالها پی در پی گذشت من در میان رنگین کمانها و غبارهای غلیظ قد کشیدم و گم شدم من در قطب شمال غفلت  یخ زدم و در جهنم دنیا سوختم و خاکسترم را بادها دست به دست بردند من مثل شیشه های یک پنجره ی فراموش شده شکستم

شیطان هر روز در شبستان دلم می نشست و فرشته هایی را که از سوی تو برای احوال پرسی ام می آمدند تمسخر می کرد افسوس که آنها همیشه دست خالی از نزد من باز می گشتند

خدایا می دانم دوباره دیر آمده ام اما از بی تو بودن خسته ام می خواهم یک شب بی هیچ آداب و ترتیبی به اتاقت بیایم برایت شاخه ای گل لایه بیاورم و با تو آشتی کنم و تو بی هیچ سرزنشی مرا بپذیری خدایا می خواهم عاشقی دیگر باشم اگرچه آخرین نفر باشم .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۴ساعت 14:50  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

اعضاي يك باند بزرگ جعل اسكناس در شاهين‌دژ دستگير شدند

 

شاهين‌دژ، مهاباد، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

فرمانده نيروي انتظامي شاهين‌دژ از دستگيري اعضاي يك باند بزرگ جعل اسكناس و تراول چك در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ قربانعلي محبي، روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت:
اعضاي اين باند كه سه نفر هستند روز گذشته هنگامي كه در محور بوكان - شاهين‌دژ در حال تردد بودند، با مبالغ زيادي اسكناس و تراول چك تقلبي دستگير شدند.

وي گفت: اين افراد علاوه بر جعل اسكناس و تراول چك اقدام به جعل انواع دلار و دينارهاي عراقي نيز مي‌كردند.

سرهنگ محبي اضافه كرد: اين افراد در منزل خود با استفاده از دستگاه‌هاي رايانه‌اي اقدام به چاپ انواع اسكناس و تراول چك كرده و آنها را به صورت عمده براي توزيع در اختيار عاملين خود در شهرهاي مختلف قرار مي‌دادند.

وي گفت: متهمين تاكنون به توزيع ‪ ۱۲۰‬ميليون تومان انواع اسكناس، تراول چك، دلار و دينار عراقي جعلي در شهرهاي مختلف كشور اعتراف كرده‌اند.

سرهنگ محبي افزود: بر اساس اعتراف اين افراد، آنان كاغذهاي مخصوص جعل اسكناس خود را به بهاي هر كيلو ‪ ۵۰‬هزار تومان از شهرستان پيرانشهر تهيه مي‌كردند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۴ساعت 11:53  توسط زینب وریج کاظمی  | 

 

۳۸مدرسه در همدان زیر پوشش طرح پیشگیری از اعتیاد قرار گرفتند

مديركل بهزيستي همدان گفت: از ابتداي سال تحصيلي جاري تا كنون ‪ ۳۸‬مدرسه در استان زير پوشش طرح پيشگيري از اعتياد قرار گرفتند.

"حميد گل‌محمدي" روز يك‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين طرح با عنوان "پيشگيري اجتماع محور"، ‪ ۳۰‬هزار و ‪ ۱۰۰‬دانش‌آموز زير پوشش قرار دارد.

وي اضافه كرد: اين طرح در شهرستان‌هاي همدان، ملاير، نهاوند، تويسركان، كبودرآهنگ، بهار، اسدآباد، رزن، فامنين و قهاوند اجرا شد.

وي اظهار داشت: هم چنين طرح پيشگيري اجتماع محور از اعتياد با هدف ارتقا سلامت جسم و روان جامعه، در ‪ ۱۹‬محيط كار، ‪ ۲۹‬محله‌زندگي، سه دانشگاه و دو مهد كودك اجرا مي‌شود كه ‪ ۱۴‬هزار و ‪ ۴۶۸‬نفر را زير پوشش قرار داده است.

وي گفت: برگزاري كلاس‌هاي آموزشي در خصوص راههاي پيشگيري از اعتياد ، آموزش قبل از ازدواج، نحوه برقراري ارتباط والدين و فرزندان و آموزش مهارت "نه گفتن " به نوجوانان از جمله اقدامات انجام شده در اجراي طرح پيشگيري اجتماع محور از اعتياد است.

گل محمدي افزود: تجهيز كتابخانه و برگزاري مسابقات كتابخواني براي جذب جوانان و نوجوانان و ايجاد فرهنگ كتابخواني به منظور پيشگيري از اعتياد از ديگر برنامه‌هاي اين طرح است.

وي خاطرنشان كرد: برگزاري كارگاه آموزشي مهارت‌هاي زندگي براي معلمان مقطع پيش دبستاني، ابتدايي و راهنمايي از ديگر فعاليت‌هاي اين طرح است

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۴ساعت 11:49  توسط زینب وریج کاظمی  | 

مطالب قدیمی‌تر